Co je Big Cloud?

Služba Big Cloud je Váš osobní manažer cloudových úložišť. Nabízíme kompletní správu virtuálních strojů běžících na vybraných operačních platformách Microsoft Windows nebo GNU Linux. V současné době tuto velmi populární službu využívají vedle profesionálů a firem stále častěji i běžní uživatelé.

Výhodou tzv. cloudového úložiště je hlavně jeho flexibilita (navýšení kapacity stroje během okamžiku) a univerzální přístup k Vašim datům odkudkoliv ze sítě internet. Usnadňuje nejen rychlé zálohování firemních nebo osobních dat, ale především také jejich jednoduchou výměnu v rámci jedné skupiny virtuálních strojů.

Přes webové administrační prostředí služby Big Cloud můžete nejen vytvářet nové virtuální stroje, ale také například nakupovat veřejné IP adresy a přiřazovat strojům vnitřní síťové rozhraní. Pro připojení se přímo do prostředí virtuálního stroje můžete využít jednoduchý VNC přístup (také přes webové rozhraní).

Provoz virtuálních strojů doplňují další služby jako je vlastní OwnCloud úložiště (s možností synchronizace dat s jakýmkoliv zařízením) nebo možnost vytváření databázových úložišť (typu MySQL nebo PostgreSQL).

V současné verzi služba Big Cloud umožňuje také jednoduché vytvoření a správu online projektového manažeru Redmine a také přístup do přednastaveného virtuálního stroje přes aplikaci Vzdálená plocha. Služba Big Cloud využívá možnosti kreditního systému.

Kredit je čerpán na základě opravdu aktivních služeb a můžete ho kdykoliv znovu dobít bankovním převodem nebo online platbou. Díky kreditovému systému nejste vázáni žádnou smlouvou a máte také kompletní přehled o využití Vašich finančních prostředků.

Krom nabízených služeb Vám pomůžeme také v oblasti IT služeb a kompletní správou firemních sítí. Máme mnohaleté zkušenosti v oblasti Outsourcingu a naším oborem je informační technologie.